Hume City FC

Hume City FC

Official Website
05 April, 2020
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

MELBOURNE SPOR

AVUSTRALYA POSTASI

avustralya-postasi

www.avustralyapostasi.com

25 YILIN ARDINDANAug 26, 2017 - 12:24pm

1992 yılında  Melbourne'da ilk kez parayla satılan ve Ali Cabbar'ın editörlüğünü yaptığı haftalık "Gazette" gazetesinde "Bülent'in Gözüyle" logosuyla spor yazarlığına başladığımda, Anadoluspor liglerden atılmıştı. Bu sebepten dolayı ilk takip ettiğim futbol takımı Hilalspor ve Ataspor olmuştu.

Gazette gazetesi yayın hayatını bitirince, Türkish Report Weekly editörü Yüksel Yılmaz ile tanışmış, spor yazılarımı gene "Bülent'in Gözüyle" logosuyla 2014 yılına kadar, Türkish Report Weekl gazetesinde sürdürdüm. 

4 yıl süreyle de Ses Promotions'un yapımı olan sunuculuğunu Yüksel Yılmaz ve Ezel Hikmet'in yaptığı "Stadyum" tv programında spor yorumculuğu yaptım. 

Daha sonra 2014 Eylül, ayında başlayan internet üzerinden www.melbournefutbol.com sitesini kurup, spor yazılarımı, gezi notlarımı, sosyal faaliyet yazılarımı ve kendi çektiğim fotoğrafları orada yayınlayarak, siz sayın okurlarımla paylaştım.

Gönülden bağlı olduğun Anadoluspor maçları, yorumları ve maç fotoğrafları hep bende öncelikli oldu.

Bu tercihimden dolayı doğal olarak Melbourne Futbol camiasında faaliyet gösteren diğer kulüp yöneticilerinden haklı sitemler aldım.

Ancak vaktim müsait olduğu oranda diğer takımların maçlarına da yer vermeye çalıştıysam da kantarın topuzu hep Anadoluspor'a doğru kaydı. 

Bu anlanda okurlarıma gecikmiş te olsa özür borcum var.

Sonuç olarak 65 yaşımı dolduracağım şu günlerde kendimi emekliye ayırıyor, aktif spor yazarlığı ve spor fotoğrafçılığı uğraşımı sonlandırıyorum.

İlave olarak da www.melbournefutbol.com adlı sitemi de  kapatıyorum.

Umut ediyorum ki, 25 yıldır Melbourne spor camiasında sürdürdüğüm bu görevi genç bir arkadaşıma bırakırım.

Artık bundan bu yana hangi takımımız olursa olsun elimde kahve, dostlarımla güle oynaya maçları izlemek istiyorum.

Şu ana kadar sürç-i lisan ettiysem affola.

Sağlıcakla kalın.

Bülent Yöntem