Hume City FC

Hume City FC

Official Website
05 April, 2020
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESİ      BEŞİKTAŞ'A TAM 35 MİLYON EURO      ZOKORA'DAN GOMİS'E DESTEK !      SPORA BAKIŞ AÇISI FARKLI İKİ ÜLKE " AVUSTRALYA - TÜRKİYE "      BAŞAKŞEHİR TURU GEÇEMEDİ      

90'DAN 1'NCİ "ABDULLAH ŞENER" KUPASIJan 30, 2017 - 7:02pm

Kavuran bir ocak güneşi : Çok anlamlı ve de önemli bir kupa için bir araya gelen, iki kardeş takımın mücadelesinden galip çıkıp, kupanın 1'ncisine  ulaşan Genclikgücü’nün eski şöhretleri oldu.
Anadoluspor ve Genclikgücü takımlarında uzun yıllar forma giymiş, bu iki köklü camiaya senelerce emek vermis, formasını gururla taşımış ve hala delikanlı ve de sportmen olan eski söhretler karması karşılaşması, bunaltıcı sıcağa rağmen çok zevkli, bir o kadar da çekişmeliydi.
Genclikgücü ve Anadolusor yöneticilerinin organize ettiği ve iki camianin da cok yakından tanıdığı merhum spor adamı Abdullah Şener adina düzenlenen kupanın birinci ayaği Genclikgücün’ün sahası olan Chadwick Reserve Dingley adresiydi.
Melbourne’nun güney doğusunda bulunan bolgeye gelip, adeta bir festival havası yaşatan tüm oyuncuları ve seyircileri içtenlikle kutlamak gerekiyor.
Tatil günü olmasına rağmen bu sıcak havada işinden, eşinden, zamanından fedakarlık edip nam-ı diğer ”Apo Ağabey'leri ” için futbol sahasina koşanlar arasinda ben de vardım.
İki takım arasında geçen karşılaşmanın orta hakemlik gorevi bana düşmüştü.
Sanırım layığı ile bu görevin altından kalkmayı da başardım.
Her iki takımın oyuncuları 90 dakika boyunca son derece beyefendi, centilmen olunca bana çok da fazla bir iş dusmedi.
Bir iki ufak uyarı dışında cebimdeki kartları yerinden çıkartmamam benim adıma, bu kupa mucadelesi adına çok onemli ve de sevindiriciydi.
Bir dakikalık saygı duruşunda Abdullah Şener’i yakından tanıyanlar, arkadaşları, kurulmasında her aşamasında büyük emekleri bulunan sırasıyla eskinin Cheltenhamspor’u, Ataspor’u ve bugünkü Genclikgücü’nün eski, yeni yöneticileri takım oyuncuları, Anadoluspor Camiası içinde olan yönetici, futbolcu, dost ve arkadaşları hep birlikte onu anmanın biraz buruk olsa da gururunu yaşadık.
Kimler yoktu ki, saha içinde saha kenarında?
Yıllardır birbirlerini görememis, bir araya gelememis, bir şekilde yüzleri unutulmuş eski dostlar, yeniden birbirlerini gördüler, birbirlerine içtenlikle sarıldılar eski guzel gunleri anıp, sohbet ettiler.
Çok samimi çok hoş görüntülerdi bu kareler.
Gerçekten özlemişiz bu anları.
Her iki tarafta bir daha beraber olma adına ve bu kupaları ileriye taşıyıp kalıcı yapmak için birbirlerine söz verdiler.
Maçtan sonra kupayı Genclikgücü kaptanı Hüseyin Ercingoz’e verirken, Erkan Abi ( Erkan Kaprol) çok anlamlı, etkili bir konuşma yaptı.
Onun bu konuşması esnasında hem kendisi, hem de bizler biraz duygusal anlar  yaşadık.
Eski tüfek, eski kurt, eski şöhretler oynadıkları çok keyifli futbolla seyircilerden tam not aldılar.
Anadoluspor’dan Ahmet Cagin, Adem Kose, Alaaddin Koca, Akın Akın, Erol Kaya, Metin Sancaktutan, Ismail Mırık ve diğer ismini sayamadıklarım.
Genclikgücü’den Hüseyin Ercingoz, Kemal Middilli, Mehmet Dezovalı, Ahmet, Mustafa, Murat, Aydın, Taci, Aydın ve diğerleri her birini böylesi bir sıcağa rağmen sahadaki mücadele ve dostluk ve fair play adına kutluyorum...
Son bir paragraf daha sevgili Ahmet Cağın’a değinmeden geçemeyeceğim.
Yıllar önceye dayanan abi kardeşliğimiz umarım bundan sonraki yıllarda da aynen devam etsin.
Ne efendiliğinden ne centilmenliğinden ne de adamlığından en ufak bir fire vermedi Ahmet Cağin.
Onu kalecilik yaparken ilk kez yakından izliyorum.
Yedigi iki golde de kendinden ziyade defansın hataları vardı.
Maçın son anlarında üst üste kurtardığı iki yüzde yüzlük gol şutu var ki,  Ahmet’i tebrik etmemek mümkün değildi.
Tüm seyircinin de haklı olarak alkışını aldı bu kurtarışlar.
Mağlubiyetteki diğer unsur olarak, Genclikgücü’nün Anadoluspor’a oranla daha genç bir kadroyla sahaya çıkması olarak gösterebiliriz.
Herşeye rağmen çok güzel görüntülerle sonuçlanan bu anlamlı kupa mucadelesinin bir nebze de olsa, saha içi ve saha dışı anlatımını sizlerle paylaşmaya çalıştım.
Başka bir yazıda yine birlikte olma umuduyla hosca kalın.....

Ahmet Ozbilgi
30-01-2017