Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/driving/melbournefutbol.com/admin/functionsConnect.php on line 15
Hume City FC

Hume City FC

Official Website
04 July, 2020
25 YILIN ARDINDAN      ANADOLUSPOR'UN 2017 SEZON KARNESÄ°      BEÅÄ°KTAÅ'A TAM 35 MÄ°LYON EURO      ZOKORA'DAN GOMÄ°S'E DESTEK !      SPORA BAKIÅ AÃISI FARKLI Ä°KÄ° ÃLKE " AVUSTRALYA - TÃRKÄ°YE "      BAÅAKÅEHÄ°R TURU GEÃEMEDÄ°      

90'DAN 1'NCÄ° "ABDULLAH ÅENER" KUPASIJan 30, 2017 - 7:02pm

Kavuran bir ocak güneÅi : Çok anlamlı ve de önemli bir kupa için bir araya gelen, iki kardeÅ takımın mücadelesinden galip çıkıp, kupanın 1'ncisine  ulaÅan Genclikgücü’nün eski Åöhretleri oldu.
Anadoluspor ve Genclikgücü takımlarında uzun yıllar forma giymiÅ, bu iki köklü camiaya senelerce emek vermis, formasını gururla taÅımıŠve hala delikanlı ve de sportmen olan eski söhretler karması karÅılaÅması, bunaltıcı sıcaÄa raÄmen çok zevkli, bir o kadar da çekiÅmeliydi.
Genclikgücü ve Anadolusor yöneticilerinin organize ettiÄi ve iki camianin da cok yakından tanıdıÄı merhum spor adamı Abdullah Åener adina düzenlenen kupanın birinci ayaÄi Genclikgücün’ün sahası olan Chadwick Reserve Dingley adresiydi.
Melbourne’nun güney doÄusunda bulunan bolgeye gelip, adeta bir festival havası yaÅatan tüm oyuncuları ve seyircileri içtenlikle kutlamak gerekiyor.
Tatil günü olmasına raÄmen bu sıcak havada iÅinden, eÅinden, zamanından fedakarlık edip nam-ı diÄer ”Apo AÄabey'leri ” için futbol sahasina koÅanlar arasinda ben de vardım.
Ä°ki takım arasında geçen karÅılaÅmanın orta hakemlik gorevi bana düÅmüÅtü.
Sanırım layıÄı ile bu görevin altından kalkmayı da baÅardım.
Her iki takımın oyuncuları 90 dakika boyunca son derece beyefendi, centilmen olunca bana çok da fazla bir iÅ dusmedi.
Bir iki ufak uyarı dıÅında cebimdeki kartları yerinden çıkartmamam benim adıma, bu kupa mucadelesi adına çok onemli ve de sevindiriciydi.
Bir dakikalık saygı duruÅunda Abdullah Åener’i yakından tanıyanlar, arkadaÅları, kurulmasında her aÅamasında büyük emekleri bulunan sırasıyla eskinin Cheltenhamspor’u, Ataspor’u ve bugünkü Genclikgücü’nün eski, yeni yöneticileri takım oyuncuları, Anadoluspor Camiası içinde olan yönetici, futbolcu, dost ve arkadaÅları hep birlikte onu anmanın biraz buruk olsa da gururunu yaÅadık.
Kimler yoktu ki, saha içinde saha kenarında?
Yıllardır birbirlerini görememis, bir araya gelememis, bir Åekilde yüzleri unutulmuÅ eski dostlar, yeniden birbirlerini gördüler, birbirlerine içtenlikle sarıldılar eski guzel gunleri anıp, sohbet ettiler.
Çok samimi çok hoÅ görüntülerdi bu kareler.
Gerçekten özlemiÅiz bu anları.
Her iki tarafta bir daha beraber olma adına ve bu kupaları ileriye taÅıyıp kalıcı yapmak için birbirlerine söz verdiler.
Maçtan sonra kupayı Genclikgücü kaptanı Hüseyin Ercingoz’e verirken, Erkan Abi ( Erkan Kaprol) çok anlamlı, etkili bir konuÅma yaptı.
Onun bu konuÅması esnasında hem kendisi, hem de bizler biraz duygusal anlar  yaÅadık.
Eski tüfek, eski kurt, eski Åöhretler oynadıkları çok keyifli futbolla seyircilerden tam not aldılar.
Anadoluspor’dan Ahmet Cagin, Adem Kose, Alaaddin Koca, Akın Akın, Erol Kaya, Metin Sancaktutan, Ismail Mırık ve diÄer ismini sayamadıklarım.
Genclikgücü’den Hüseyin Ercingoz, Kemal Middilli, Mehmet Dezovalı, Ahmet, Mustafa, Murat, Aydın, Taci, Aydın ve diÄerleri her birini böylesi bir sıcaÄa raÄmen sahadaki mücadele ve dostluk ve fair play adına kutluyorum...
Son bir paragraf daha sevgili Ahmet CaÄın’a deÄinmeden geçemeyeceÄim.
Yıllar önceye dayanan abi kardeÅliÄimiz umarım bundan sonraki yıllarda da aynen devam etsin.
Ne efendiliÄinden ne centilmenliÄinden ne de adamlıÄından en ufak bir fire vermedi Ahmet CaÄin.
Onu kalecilik yaparken ilk kez yakından izliyorum.
Yedigi iki golde de kendinden ziyade defansın hataları vardı.
Maçın son anlarında üst üste kurtardıÄı iki yüzde yüzlük gol Åutu var ki,  Ahmet’i tebrik etmemek mümkün deÄildi.
Tüm seyircinin de haklı olarak alkıÅını aldı bu kurtarıÅlar.
MaÄlubiyetteki diÄer unsur olarak, Genclikgücü’nün Anadoluspor’a oranla daha genç bir kadroyla sahaya çıkması olarak gösterebiliriz.
HerÅeye raÄmen çok güzel görüntülerle sonuçlanan bu anlamlı kupa mucadelesinin bir nebze de olsa, saha içi ve saha dıÅı anlatımını sizlerle paylaÅmaya çalıÅtım.
BaÅka bir yazıda yine birlikte olma umuduyla hosca kalın.....

Ahmet Ozbilgi
30-01-2017